Praktika

Savanoriška ar privalomoji praktika padeda įtvirtinti studijų metu įgytas žinias ir pagilinti jas, taikant kasdienėse situacijose. Nekantrauji išbandyti savo gebėjimus? O galbūt pasisemti žinių ir praktinių patarimų iš Valstybės pažinimo centro komandos? Įgyvendink netikėčiausias savo idėjas ir tobulėk drauge su mumis!

Praktika Valstybės pažinimo centre – tai būdas pamatyti edukacinio centro veiklos užkulisius ir įsilieti į komandos gyvenimo ritmą. Praktikantams siūlome rinktis juos labiausiai dominančią veiklos sritį: prisidėti prie ekspozicijos kūrimo ir atnaujinimo, mokytis vesti edukacinius užsiėmimus ir tobulinti jų turinį, prisidėti prie komunikacijos strategijos įgyvendinimo ir naujų idėjų generavimo. Visą praktikos laiką studentas praleidžia drauge su už atitinkamą veiklos sritį atsakingu darbuotoju, įgyvendindamas jam pavestas užduotis. Savanoriškos praktikos atlikimas galimas ir nuotoliniu būdu. 

Susidomėjai? Užpildyk anketą ir mes su Tavimi susisieksime!

Susipažinkite su praktiką Valstybės pažinimo centre atlikusiais studentais

 • Ada Čerkesaitė 

  Praktikos Centre metu supratau, jog žmonės visai nebijo galvosūkių. Lankytojai kasdien stebino kūrybiškumu bei gebėjimu ekspoziciją pamatyti, nupasakoti vis kitaip – savaip. Galvosūkių narpliojimą ypatingai smagu stebėti vaikų tarpe. Ir nors Centras beveik kasdien buvo kupinas šurmulio, įdomūs pokalbiai, nauji veidai bei netikėtos istorijos neleido pernelyg įsitempti ar nuobodžiauti. Neretai tekdavo improvizuoti, tad išmokau greitai reaguoti, neatidėlioti, geriau planuoti savo laiką. Mano patarimas būsimiems praktikantams – raskite laiko iš naujo patyrinėti ekspoziciją. Ir nepamirškite bibliotekos!

 • Asta Jankevičiūtė 

  Praktikai į Valstybės pažinimo centrą atvykau iš visiškai kito Lietuvos galo – Klaipėdos. Tai gali pasirodyti kiek keistoka, tačiau mane taip sužavėjo šio centro unikalumas, jog negalėjau atsispirti norui prisiliesti prie jo vykdomos veiklos! Čia ne tik gilinau jau turimas žinias turizmo srityje, bet papildžiau savo bagažą begale nuostabių patirčių ir atradimų. Praktikos metu turėjau galimybę ne tik sudalyvauti kasdieninėse veiklose (ekskursijose, edukaciniuose užsiėmimuose), bet ir prisidėti prie visiškai kitokios veiklos – partnerių paieškos. Esu be galo laiminga, kad galėjau mokytis iš tokio šaunaus kolektyvo, kuris buvo pasiruošęs man pagelbėti kiekvieną minutę, iškilus net ir menkiausiems klausimams. 

 • Rūta Turauskaitė 

  Pasirinkau atlikti praktiką Valstybės pažinimo centre, nes sužavėjo šios institucijos modernumas ir unikalus informacijos pateikimo būdas. Praktikos metu teko susidurti su įvairiausia veikla: tekstinės ir vaizdinės medžiagos kūrimu, jos sklaida, bendravimu su lankytojais, informacijos teikimu ir net parodų pristatymu mokiniams, kas man buvo tikras iššūkis. Smagu ir tai, jog iš arčiau susipažinau su mūsų valstybe, jos valdymo ypatumais, istorija. Be to, mane nuolatos supo supratingi, linksmi ir padedantys žmonės. Džiaugiuosi, jog galėjau prisidėti prie centro veiklų bei tapti tokio šaunaus kolektyvo dalimi! 

   

 • Vytautė Žuravliovaitė 

  Su Valstybės pažinimo centru susipažinau dar 2017 metais, kuomet kartu su kurso draugėmis lankydavome dėstytojos N. Jarockienės paskaitas. Ši vieta iškart mane sužavėjo savo inovatyvumu ir šiuolaikišku požiūriu į edukaciją ir jos svarbą. Dėl šios priežasties, rinkdamasi praktikos vietą nesuabejojau ir esu laiminga dėl šio pasirinkimo. Atlikdama praktiką šioje įstaigoje vedžiau edukacijas įvairaus amžiaus vaikams bei prisidėjau prie naujų edukacijų kūrimo. Valstybės pažinimo centras yra ideali vieta svajojantiems, siekiantiems, kuriantiems savo ateitį šiandien.

 • Adelė Kaukaitė  

  Praktika Valstybės pažinimo centre yra tikras iššūkis, tačiau net pasibaigus praktikos laikotarpiui nesinori iš ten išeiti. Turi galimybę pabūti dalimi nuostabaus ir unikalaus varikliuko, ir pamatyti, kiek daug mažų bet svarbių detalių kartais reikia, norint sukurti šį tą ypatingo. Čia visada atsiras niša, kurioje galėsi surasti save. Jei mėgsti kurti – kurk! Jei mėgsti pasakoti įvairiausias istorijas ir bendrauti su žmonėmis – tam turi visišką laisvę! Centre apsilanko begalės smalsuolių, kurie nekantrauja išgirsti, ką slepia Centro sienos, bet taip pat neretai būna gerokai pasimetę ir viliasi tavo pagalbos. Jei mėgsti ramų ir sistemingą darbą – tik duok žinią! Centre visada atsiranda tylių ir jaukių, darbui ir kūrybai įkvepiančių kampelių, kuriuose patogiai įsitaisęs galėsi semtis žinių. Atliekant praktiką čia galima rasti, patirti bei išmokti visko, bet, ar kurtum tekstus, ar rašytum laiškus, ar kalbėtum telefonu, ar dalyvautum diskusijose, ar rinktum informaciją – visada jautiesi esantis čia savas ir reikalingas. Nes, ko gero, tobuliausia praktikos dalis yra itin šiltas kolektyvas. Šios praktikos metu galima labai daug ko išmokti – ir apie Lietuvą, ir apie istoriją, ir apie politiką, ir apie reklamos kūrimą, ir apie muziejų veiklą, ir apie projektų bei iniciatyvų kuravimą, ir apie klientų aptarnavimą, ir apie administracinius procesus, ir apie meną, bet svarbiausia – galima daug sužinoti ir apie save.
  O vėliau, kiekvieną kartą sugrįžus, jaustis kaip namie.