Savanorystė

Savanorystė Valstybės pažinimo centre – puiki proga prisidėti prie visuomenės pilietiškumo skatinimo, lavinant asmeninius įgūdžius bei stiprinant socialinius ryšius. Atrask ir realizuok save, dalinkis idėjomis su bendraminčiais bei jas įgyvendink!

Kiekvienas Valstybės pažinimo centro savanoris – neatskiriama komandos dalis, kurianti ir savo veikla prisidedanti prie skirtingų centro veiklos sričių. Savanoriai kviečiami pasirinkti jiems įdomiausią užsiėmimą: padėti kuriant bei atnaujinant Valstybės pažinimo centro ekspozicijas ir parodas, prisidėti prie renginių organizavimo, įsitraukti į komunikacines veiklas, dalintis idėjomis ar netgi išbandyti savo jėgas vedant edukacinius užsiėmimus ir ekskursijas. Svarbiausia savanoriams tenkanti pareiga – pagalba darbuotojams, pasitinkant ir su ekspozicija supažindinant savaitgalį apsilankančius svečius. Esi aktyvus pilietis? Geriau pažink savo valstybę ir padėk tai padaryti kitiems!

Susidomėjai? Užpildyk anketą ir mes su Tavimi susisieksime!

Susipažinkite su Valstybės pažinimo centro savanoriais

 • Gabrielė Kundrotaitė 

  Valstybės pažinimo centre atlikau savanorišką praktiką, vėliau savanoriavau – su pertraukomis, bet vis ir vis grįždavau. Tai buvo ir yra erdvė ne tik pagilinti savo žinias apie valstybę, bet ir įsikvėpti – mąstyti, kurti, gyventi. Atlikdama įvairiausias užduotis, bendraudama su lankytojais ir Centro darbuotojais išmokau daug, bet labiausiai vertinu tai, kaip patirtis Centre man padeda geriau susidoroti su stresinėmis situacijomis kiekvieną dieną. Pati labai nustebau supratusi, kad jaučiuosi ramiai, kai vienu metu turiu bendrauti skirtingomis kalbomis, tuo pačiu informaciją apie Centrą pateikti įdomiai, kaskart vis kitaip, kaskart taip, kad pačiai būtų įdomu. Labai džiaugiuosi šia patirtimi. Kviečiu ir Jus savaip tai patirti!

 • Renaldas Asipauskas 

  Prie Valstybės pažinimo centro savanorių gretų prisijungiau tam, kad palengvinčiau čia apsilankančių ispanakalbių svečių pažintį su mūsų valstybe!

 • Martyna Gauronskytė 

  Apie Valstybės pažinimo centrą sužinojau praeitą žiemą, žingsniuodama pro šalį ir ieškodama vietos sušilti. Sušilo ne tik rankos, bet ir širdis – esu čia jau beveik metus. Visada smagu sveikintis ir bendrauti su atvykusiais turistais, tačiau jaučiu dar daugiau laimės, kai apsilanko tautiečiai ir po pasivaikščiojimo Centre dalijasi džiaugsmu, malonia nuostaba, naujomis žiniomis ir žada sugrįžti dar. Juk tokia įvairi toji jauna šimtametė panelė Lietuva, vis nenustoja stebinti! O aš, kiekvieną kartą atėjusi į Centrą, ne tik sužinau kažką naujo apie savo šalį, jos žmones, bet ir apie draugystę, pagalbą, pasidalinimo bei bendravimo džiaugsmus.

 • Emilija Lipskytė 

  Prieš tapdama Valstybės pažinimo centro savanore, kelis kartus buvau užsukusi čia ne tik norėdama apsižvalgyti pati, bet ir parodyti šią vietą draugams iš užsienio. Vos apsilankiusi šioje vietoje supratau, kad tai – vienas geriausių būdų supažindinti žmogų su valstybe, kurioje gyvenu. Kai tik pamačiau, kad Valstybės pažinimo centras ieško savanorių, nedvejojau ir prisidėjau prie komandos: juk jausmas, kai padedi žmonėms daugiau sužinoti apie Lietuvą – tikrai malonus!